Szkoła jest jednostką podległą Gminy Nieporęt (http://www.nieporet.pl)
Logo szkoły

MILENA NOWICKA z klasy 6b laureatką 5. edycji programu edukacyjnego- ogólnopolskiego konkursu „Finansoaktywni. Misja: Rozumiemy podatki”.

(Zam: 24.06.2019 r., godz. 11.41)
Z wielką przyjemnością informujemy, iż Kapituła ogólnopolskiego konkursu „Finansoaktywni”, organizowanego przez Ministerstwo Finansów, ogłosiła zwycięzców V edycji. Jedną z laureatek została Milena Nowicka z klasy 6b. Ze zwycięzcami spotkał się minister finansów Marian Banaś.
Zwycięzcy to autorzy 10 filmów, najbardziej pomysłowych i najtrafniej odzwierciedlających tematykę podatkową. W tym roku do konkursu zgłosiło się ponad 420 szkół z całej Polski i przesłano rekordowo wysoką liczbę zgłoszeń – aż 165. Tym bardziej miło jest nam poinformować, że nasza szkoła, jako jedyna w całym województwie mazowieckim znalazła się w tak zacnym gronie.

Uczennica klasy 6b Milena Nowicka stworzyła trzy minutowy film pt. „Podatki” pod opieką nauczycielki pani pani Iwony Bartosiewicz, w ramach autorskiej innowacji pedagogicznej „Wartości moralne, etyczne i estetyczne współczesnego ucznia”.

W szkole w Nieporęcie ogólnopolski program edukacyjny Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni“, poprzedzony został tematycznym międzynarodowym tygodniem „Światowego Tygodnia Pieniądza“ dla wszystkich uczniów w marcu, a w maju zakończony konkursem: "Tropem podatków w mojej okolicy“, dla klas VI, VII i VIII.

W dniu 5 czerwca 2019 r, do naszej szkoły przybyła specjalna przedstawicielka Ministerstwa Finansów – pani Edyta Waligóra, naczelnik Urzędu Skarbowego z Legionowa,która przywiozła zaproszenie dla uczennicy i dla mnie, na Galę Finałową w Warszawie oraz upominki dla pozostałych uczennic, które brały udział w konkursie.
Są nimi uczennice klasy 6b: Alicja Wróbel, Gabrysia Rębelska i Nadia Grobel oraz uczennice z klasy 7a; Aleksandra Bochno, Antonina Błażewska i Dagmara Tyska.

Uroczysta Gala, odbyła się 13 czerwca w Ministerstwie Finansów w Warszawie. Minister Marian Banaś zwrócił się do uczniów ze zwycięskich zespołów podczas gali finałowej programu edukacyjnego MF „Finansoaktywni. Misja: Rozumiemy podatki”: „W Ministerstwie Finansów doskonale wiemy, jak ważna jest edukacja finansowa, a promowanie tej wiedzy jest jednym z naszych celów. Finanse odgrywają coraz większą rolę w codziennym życiu, jednak dobrze jest pamiętać, że o naszym dobrobycie nie świadczy to, ile mamy pieniędzy, lecz na ile mądrze potrafimy je wydatkować” .

W uroczystości wzięli też udział opiekunowie zespołów, przedstawiciele MF, członkowie Komisji Konkursowej oraz zaproszeni goście. W gali uczestniczył także tegoroczny ambasador programu – Maciek „Sheo” Ejsmont.
„Wasze zespoły zostały wybrane spośród ponad stu sześćdziesięciu innych, a więc to ogromne wyróżnienie. To także świetny dowód na to, że warto być aktywnym i stale się rozwijać, bo to prosta droga do osiągnięcia sukcesu” – gratulował uczniom i dodał, że sam wiele nauczył się o podatkach.

Nagrody i dyplomy zespołom wręczyła dyrektor generalna MF Barbara Brodowska-Mączka z przewodniczącą Kapituły Konkursowej, wicedyrektor Biura Komunikacji i Promocji w MF Magdaleną Swobodą-Młynarczyk.
Zwycięskie zespoły miały także szansę na spotkanie z ambasadorem programu – Maćkiem „Sheo” Ejsmontem. A na koniec nagrodą dla wszystkich było zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego na Krakowskim Przedmieściu.

Iwona Bartosiewicz

Galeria zdjęć:

Album:Finansoaktywni

Fotorelację z uroczystości można obejrzeć:

na stronie Ministerstwa Finansów – link: https://finansoaktywni.pl/aktualnosci/

na stronie – link: https://www.facebook.com/Finansoaktywni/

Rejestr zmian

Wytworzył:Iwona Bartosiewicz, data: brak danych r., godz. brak danych
Wprowadził:Iwona Kopka, data: 24.06.2019 r., godz. 11.41
Ostatnia aktualizacja:Iwona Kopka, data: 24.06.2019 r., godz. 11.46
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
24.06.2019 r., godz. 11.46Iwona KopkaEdycja strony
24.06.2019 r., godz. 11.46Iwona KopkaEdycja strony
24.06.2019 r., godz. 11.44Iwona KopkaEdycja strony
24.06.2019 r., godz. 11.41Iwona KopkaDodanie strony

Copyright

© 2010 - 2011 Szkoła Podstawowa im. Bronisława Tokaja w Nieporęcie
Zawartość merytoryczna: Iwona Kopka, e-mail: iwkopka@o2.pl; spn@nieporet.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 1 marca 2010 r.